Kurban
Kurban Bagışı

Kurban Bağışı

“Onların ne etleri ne de kanları Allah’a ulaşır; fakat O’na sadece sizin takvanız ulaşır. Sizi hidayete erdirdiğinden dolayı Allah’ı büyük tanıyasınız diye O, bu hayvanları böylece sizin istifadenize verdi. (Ey Muhammed) Muhsin olanları müjdele!” (HAC, 37)

Kurban Bağışı Neden Önemli?

Kardeşlik duygularının güçlendirilmesine, yardıma ihtiyaç duyanlara yardım edilmesine ve yoksul kimlerin et yiyebilmesine vesile olan Kurban bağışı, birbirlerine çok uzak konumlarda olsalar dahi Müslümanların kalben yakınlaşmasına olanak tanımaktadır.

Bereketin, muhabbetin ve şükrün bir temsili olan kurban, dayanışma, kardeşlik ve yardımlaşma ruhunun her daim güçlü ve diri tutulmasını sağlıyor. Sizde Gözyaşı Derneği aracılığı ile kurban bağışıyaparak bu samimi duyguları yaşayabilme onuruna erişebilirsiniz...

Üç El Derneği Kurbanları Yoksul ve Mazlumlara Ulaştırıyor!

Şeffaflık ve güvenilirlik ilkeleri doğrultusunda çalışmalar gerçekleştiren Üç El Derneği, binlerce km uzaktaki yoksul ve mazlum Müslümanlara kurban bağışlarınızı ulaştırıyor. 2006 yılından bu yana sizlerin bağışlamış olduğu kurbanları vekalet yolu sahiplerine ulaştıran gönüllüler, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının her daim diri kalmasını sağlıyor.

Asya, Afrika, Orta Doğu ve Balkanlarda kurban bağışı organizasyonları düzenleyen Üç El Derneği, ümmetin emaneti olan bu bağışları büyük bir sorumluluk ve hassasiyet bilinci ile yardıma muhtaç kimselere ulaştırmayı başarmaktadır.

Kurban Bağışı Alan Kurumlar arasında önemli bir konumda yer alan Üç El Derneği, gerçek ihtiyaç sahiplerine kurbanlarınızı ulaştırabilmek için bağış organizasyonları hususunda yeterli yetkinliğe ve hassasiyete sahip gönüllüler ile çalışmaktadır.

2021 Kurban Fiyatları Ne Kadar?

“Kendilerine ait birtakım yararlara tanık olsunlar. Kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlık hayvanlar üzerine belirli günlerde Allah’ın adını ansınlar. İşte bunlardan yiyin, sıkıntı içindeki fakiri de doyurun”. (Hac 22/28)

Kurban bağışı hususunda büyük bir hassasiyet gösteren Üç El Derneği gönüllüleri, yardımsever kişilerin yardımlarını bütçelerini sarsmadan yapabilmeleri amacı ile büyük bir titizlik ile fiyat çalışmaları gerçekleştirmektedir...

Yurt içi ve Yurt dışında kesilen kurbanların 2021 yılı maliyeti yurt dışı için 650 TL, Yurt içi için ise 900 TL'dir. Yardıma muhtaç ailelere ve kuran medreselerine ulaştırılan kurbanlarınızı mümkün olan en alt limitler ile bağışlayabilme imkanına erişebilirsiniz.

İslami Usullere Göre Kurban Kesimi!

“De ki: Şüphesiz benim namazım, kurbanım, hayatım ve ölümüm hepsi âlemlerin Rabbi Allah içindir.” (En’ âm 6/162)

Orta Doğu, Afrika, Asya ve Balkanlardaki yardıma muhtaç ve mazlum kimselere ulaştırılmaya çalışılan kurbanlarınız tamamı ile İslami usuller gözetilerek kesilmektedir. İslami usullerin dışına çıkılmadan gerçekleştirilen bu kesimler oldukça hijyenik ortamlarda gerçekleştirilmektedir.

Aylar öncesinden yardım bölgesine giden gönüllüler kurbanlıkları büyük bir özen göstererek satın alıyor. Kurban bağışı organizasyonu hususunda oldukça tecrübeli kişilerin gözetimleri sonucunda İslami usuller çerçevesinde gerçekleştirilen kesimler ihtiyaç sahiplerine mümkün olan en kısa sürede ulaştırılmaya çalışılıyor...

Kurban bağışı alan kurumlar arasında yer alan Üç El Derneği gönüllüleri tarafından kesimi yapılan etler yardıma muhtaç kimselere ulaştırılmadan önce veteriner gözetiminden geçirilmektedir. Veteriner kontrolünden geçen etler adil bir şekilde pay edilerek yardıma muhtaç kimselere ulaştırılıyor.

Tüm Bağışçılara Kurbanların Kesim Videoları Gönderilir!

“Biz, her ümmete- (Kurban kesmeye uygun) hayvan cinsinden kendilerine rızık olarak verdiklerimiz üzerine Allah’ın adını ansınlar diye- kurban kesmeyi gerekli kıldık. İmdi, İlahınız, bir tek İlah’tır. Öyle ise, O’na teslim olun. (Ey Muhammed!) O ihlaslı ve mütevazı insanları müjdele!” (Hac 22/34)

Kurban bağışı alan kurumlar arasından şeffaflık ve güvenilirlik ilkeleri ile ayrışmayı başaran Üç El Derneği, tüm bağışçılarına kendileri adına kesimi yapılan kurbanların videolarını göndermektedir. Videolar whatsApp veya mail yolu ile vekalet sahiplerine ulaştırılabildiği gibi internet sitesine giriş yapıp T.C. kimlik numarasını sorgulatan kişilere de gösterilebilmektedir.

Özverili çalışmaları ile öne çıkan gönüllülerin titiz çalışmaları sonucu gerçekleştirilen kesim videolarını isterseniz akıllı telefonlarınıza veya bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Gönül rahatlığı ile kurban bağışıyapmak için en doğru tercih her daim Gözyaşı Derneği olmuştur...

Kurban Bağışı Organizasyon Süreci!

Üç El Derneği tarafından gerçekleştirilen kurban bağışı organizasyon süreci büyük bir hassasiyet ile oldukça koordineli bir şekilde yürütülmektedir. Yurt içi veya yurt dışı kurban bağışı şu adımlar dahilinde gerçekleştirilmektedir;

  • Kurban bağışı ödemesi, internet sitemiz, çağrı merkezimiz ve banka şubeleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.
  • Bağış miktarı sıkıntısız bir şekilde tarafınızdan alındı ise bilgilendirme mesajı alırsınız.
  • Kurban bağışı yapan kişinin vekaleti ödeme esnasında açıklama kısmına yazılacak not aracılığı ile veya çağrı merkezimiz vasıtası ile gerçekleştirilmektedir.
  • Vekalet işlemi başarılı bir şekilde yapıldıktan sonra vekalet sahiplerinin isimleri okunur ve İslami usullere uygun bir şekilde dini vecibeler yerine getirilir.
  • Kesim işlemleri sertifikalı kasaplar, veteriner hekimler ve hocaların gözetiminde gerçekleştirilmektedir.
  • Kesim işlemleri oldukça hijyenik ve modern kesimhanelerde yapılmaktadır.
  • Kurban bağışınız adak niyeti ile kesiliyorsa Noter gözetiminde ortalama olarak 30 gün içerisinde gerçekleştirilir.

Kesim İşlemleri Tamamlandıktan Sonra;

  • Vekalet sahiplerine gerekli bilgilendirme SMS yoluyla gerçekleştirilir.
  • Aş evleri, kuran medreseleri, öğrenci yurtları ve yardıma muhtaç ailelere hızlı bir şekilde kurbanlar ulaştırılır.
  • Kurban bağışının hemen yapılamayacağı durumlarda etler konserve haline getirilerek yıl içerisinde dağıtımları gerçekleştirilir.

Neden Üç El Derneği?

1-Tecrübeli Gönüllü Kadrosu!

Yaklaşık olarak 15 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip olan Üç El Derneği, her daim bu alanda tecrübeli ve hızlı aksiyon alan gönüllüler vasıtası ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Deneyimli kişiler tarafından yönetilen organizasyon süreci sayesinde bağışlarınızda herhangi bir aksama yaşanmamaktadır.

2-Gerçek İhtiyaç Sahipleri Tespit Edilir!

Afrika, Orta Doğu ve Balkanlarda kurban bağışı faaliyetleri yürüten Üç El Derneğinin gönüllü kadrosu titiz çalışmalar ve büyük bir hassasiyet ile gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit eder ve bu sayede vekaletinizin tam anlamıyla gerçekleşebilmesine imkân tanınır.

3-Hijyenik ve Modern Kesimhanelerde Kesim İşlemi!

Kurban bağışı tam anlamı ile gerçekleşebilmesi için mutlaka kesim yapılacak ortamın gerekli hijyenik koşulları sağlaması gerekir. Bu hususta da büyük bir hassasiyet gerçekleştiren gönüllüler oldukça modern kesimhanelerde bu işlemleri gerçekleştirir.

4-Hoca Gözetiminde Vekalet ve Kesim İşlemi!

Kurban bağışı alan kurumlararasından İslami koşulların tam anlamı ile yerine getirilmesi için çaba harcaması ile ayrılan Üç El Derneğinin kurban kesim işlemleri hoca gözetiminde gerçekleştirilir. Bu sayede tüm yönleri ile kurbanınız İslam'a uygun bir şekilde bağışlanır...

5-Videolu Vekalet ve Kesim İşlemi!

Güvenilirlik ve şeffaflık ilkesinden hiçbir zaman taviz vermeyen Üç El Derneği gönüllüleri, kurban bağışı yapan kişilerin içlerinin tam anlamı ile rahat edebilmesi amacı ile vekalet ve kesim işlemlerini videoya kaydeder. WhatsApp veya Mail yolu ile gönderilen bu videolar akıllı telefonlara veya bilgisayarlara kolaylıkla kaydedilebilmektedir.

6-Uygun Maliyetler ile Kurban Bağışı İmkânı!

Kurban Bağışı Alan Kurumlar arasından başarılı koordinasyon ekibi ile ayrışmayı başaran derneğimiz Kurban Bayramı gelmeden ortalama 1-2 ay öncesinden herhangi bir aracı kurum olmadan kurban alışı gerçekleştirdiği için oldukça uygun maliyetler ile kurban bağışı yapılabilmesine imkân tanımaktadır.

7- Sadece Kurban Bayramı'nda Değil Her Zaman Kurban Bağışı!

Kurban bağışı dendiği zaman akla gelen ilk dernekler arasında yer alan Üç El Derneği, sadece Kurban Bayramı zamanında değil yılın her gününde oldukça organize bir şekilde kurban bağış organizasyonları düzenlemektedir. Adak, Akika ve Şükür kurbanları ile Rabbimize şükrünüzü istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

Üç El Derneği kurban bağışı hizmetleri ile alakalı olarak çok daha kapsamlı bilgiler edinmek ve kurban bağış işlemlerinizi gerçekleştirmek için 0212 425 81 28 veya 0538 234 61 52 numaralı telefonları günün istediğiniz saatlerinde arayabilirsiniz...

 

 

 

 

Diğer Bağışlar TÜM BAĞIŞLAR