Eğitim
egitim

Eğitim Bağışı

Üç El Derneği, ekonomik sıkıntılar içerisinde bulunan Müslüman Ülkelerine eğitim bağışı yaparak özellikle İslami eğitimlerini tam anlamıyla alabilmelerine olanak sağlamaktadır. Sizlerin bağışları ile tüm Müslüman topluluklarının eğitimli bir birey olabilmesi amacı ile çaba gösteren Üç El Derneği gönüllüleri yapmış olduğunuz eğitim bağışlarının gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilmesi amacı ile önemli mesailer harcamaktadır...

Eğitim Bağışı Nedir?

Eğitim Bağışı, siyasi ve ekonomik sıkıntılar içerisinde bulunan Müslüman ülkelerinin özellikle İslami eğitim hususunda geri kalmamaları için yapılan bir bağış türüdür. Burada amaçlanan Müslüman topluluklarının politik meselelerden kaynaklı olarak eğitimlerini yarıda kesmemeleridir.

Üç El Eğitim ve Yardımlaşma Derneği gönüllüleri tarafından gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan eğitim bağışları ile Müslüman toplumlarının geri kalmaması amaçlanmaktadır. Gerçekten eğitime aç olan kız veya erkek Müslüman çocukları sizlerden gelen bağışlar sayesinde almış oldukları eğitimler ile İslamiyet'i ileride Müslüman topluluklarında çok daha kaliteli bir şekilde yaşatmayı başaracaklardır.

Talebe Üstlenme Nedir?

“İnsan ölünce, şu üç ameli dışında bütün amellerinin sevâbı kesilir: Sadaka-i câriye, kendisinden istifâde edilen ilim, arkasından duâ eden hayırlı evlât.” (Müslim, Vasiyye, 14; Tirmizî, Ahkâm, 36)

Yurt dışında hafızlık ve İslami eğitimler alan öğrencilerin aylık eğitim masraflarının karşılanmasına talebe üstlenme denmektedir. Yardımseverlerin yapmış olduğu düzenli eğitim bağışları sayesinde medreselerde okuyan öğrencilerin tüm eğitim masrafları eksiksiz bir şekilde karşılanmaktadır.

2010 yılından bu yana hizmetlerini aralıksız bir şekilde sürdüren Üç El Derneği, talebe üstlenme amacı ile yapmış olduğunuz bağışları İslami eğitime yönelik olarak hevesli ve gerçekten maddi olarak zorluklar çeken öğrencilere ulaştırmaktadır.

Sosyal sorumluluk bilinci ile hareket eden Üç El Derneği, eğitim bağışı alan kurumlararasından şeffaflık ilkesine sıkı sıkıya bağlı kalması sayesinde ayrışmaktadır. Yapmış olduğunuz eğitim bağışlarına dair raporlar SMS ile sizlere iletilmektedir.

Hangi Ülkelerde Medreseler Bulunmaktadır?

Eğitim Bağışı Alan Kurumlar arasından tecrübesi ile ayrışmayı başaran Üç El Derneği, 2010 yılından bu yana yürütmüş olduğu eğitim faaliyetlerini Dünya'nın birçok ülkesinde devam ettirmektedir. Yapmış veya yapacak olduğunuz yardımlar aşağıdaki ülkelerde yardıma muhtaç Medrese öğrencilerine ulaştırılmaktadır;

Senegal, Gine, Mali, Moritanya, Gana, Nijer, Benin, Nijerya, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Kosova, Sudan, Etiyopya (Habeşistan), Kenya, Uganda, Tanzanya, Somali, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Güney Kore, Hindistan, Kamboçya, Endonezya, Meksika, Sırbistan, Çad, Bosna Hersek, Gürcistan, Malezya, Azerbaycan, Sri Lanka ve Filipinler...

“Kendilerine verdiğimiz Kitabı, Kuranı Kerim Ayetlerini, gereğince okuyanlar ve İlmi öğrenenler varya İşte Onlar, Hak ve Adaleti, Bilimi, Araştırmayı, Geliştirmeyi ve İlerlemeyi gerçek manada öğrenirler “

Bir Talebenin Aidatını Nasıl Üstlenebilirim?

Bir talebenin aidatını üstlenmek isteyen yardımseverler Üç El Derneğinin resmî sitesinden başvurularını yapabilecekleri gibi İstanbul Küçükçekmece'de bulunan Üç El Derneği Genel Merkez ofisine uğramaları yeterli olacaktır.

Aynı zamanda 0212 425 81 28 numaralı telefonda aranarak bir talebenin düzenli bir şekilde aidatlarının ödenmesi hususunda gerekli bilgilendirmeler alınabilmektedir. 10 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip olan Üç El Derneği, yapmış olduğunuz talebe aidatı yardımlarını gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya gayret ve çaba göstermektedir.

Aidatını üstlenmiş olduğunuz talebenin eğitim performansı istemeniz halinde 6 aydan 6 aya SMS yolu ile veya isterseniz mail aracılığı ile sizlere iletilmektedir. Sizlerde bu sayede eğitim bağışı yapmış olduğunuz talebenin ne durumda olduğunu oldukça şeffaf bir şekilde görebilirsiniz.

“İlim aramak, araştırmak, geliştirmek, Her Müslümanın üzerine Zorunlu Farz olan bir İbadettir, “

Aidat Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Aidat ödemeleri bağı yapmak isteyen kişinin tercihine göre değişkenlikler gösterebilir. Bağış sahibi ister 3 aylık, ister yılık isterse de 2 yıllık olarak aidat ödemelerini gerçekleştirebilmektedir. Ödemeler İnternet, bankalar veya PTT aracılığı ile yapılabilmektedir. Bu kanallar üzerinden yapılan bağış ödemelerine mutlaka talebe notu düşülmelidir.

İslami eğitim alan çocuklarımızın eğitim almalarını sağlamak amacıyla yapılan bu bağışlar oldukça cüzi ücretlere sahiptir. Bir talebenin aidatını üstlenen bağışçı makul seviyelerde olan bu ücretleri 2 yıllık toplu bir şekilde de ödeyebilmektedir. Sizde bir talebenin eğitim masraflarını üstlenerek ileride gerçek ilim sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

“İlim talebi, Eğitim ve Öğretim almak ve vermek, Kadın, Erkek ve Çocuk Müslümanlara Zorunlu Farz olan, Vazgeçilemez, Devredilemez, Dokunulamaz bir İbadettir “

Eğitim Bağışı Neden Önemlidir?

Eğitim bağışı, yardıma muhtaç olan ve kendi imkanları ile hiçbir şekilde ilim öğrenme şansı olmayan kişilerin gelecekteki yaşantılarında ilim sahibi olabilmelerini ve öğrenmiş oldukları bu ilimleri çevresine başarılı bir şekilde yayabilmesi için önemlidir.

Medreselerde yetişen Hafızların veya hocaların okumuş oldukları her kuranın sevabına ortak olunmak isteniyorsa yapılabilecek en iyi bağış türleri arasında Eğitim Bağışıgelmektedir.

Bir hafız yetiştirmek bir nevi sadaka-i cariyedir.

Hafız yetiştiren kişiye ahirette Taç giydirilir.

Bir hafızın ihtiyaçlarını karşılayan kişi vefat ettiğinde Allahu Teâlâ o kişiye yetiştirmiş olduğu hafız sebebiyle o kişiye rahmet eder.

İnsana ve Eğitime Yapılan Yatırım En İyi Yatırımdır!

Eğitim Bağışı Alan Kurumlararasından güvenilirliği, şeffaflığı ve disiplinli bir çalışma prensibine sahip olması ile ayrışmayı başaran Üç El Derneği, yapılan bağışların en etkili kişilere ulaştırılması amacı ile 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdürmektedir.

Eğitime ve insana yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğu bilinci ile yola çıkan Üç El Derneği gönüllüleri Medreselerden kuran sesinin eksik olmaması ile var gücü ile çalışmaktadır. Sizde en iyi yatırım olan insan ve eğitime yatırım yapmak için Üç El Derneğinin gönüllüleri ile hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz...

Neden Üç El Derneği?

1- Şeffaflık ve Güvenilirlik!

Eğitim bağışı alan kurumlar arasından şeffaflık ve güvenilirlik ilkesi ile ayrışmayı başaran Üç El Derneği, yapmış olduğunuz bağışların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacı ile bu ilkelerinden taviz vermeden çalışmalarını sürdürmektedir.

2-Tüm Dünya'ya Eğitim Bağışı Yapma İmkanı!

Senegal'den Moritanya'ya, Kazakistan'dan Güney Kore'ye varıncaya kadar birçok Medresesi bulunan Üç El Derneği, neredeyse tüm Dünya'ya eğitim bağışı yapabilmenize imkân tanımaktadır. Dünya'nın en ücra köşelerindeki Müslümanların eğitim masraflarını üstlenmek istiyorsanız geç kalmayınız.

3-Gerçek İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırılan Bağışlar!

Yardımlaşma dernekleri arasından tecrübesi ve deneyimi ile ayrışmayı başaran Üç El Derneği, Dünya'nın birçok yerinde deneyimli ve profesyonel gönüllülere sahiptir. Bu gönüllülerin yıl içerisinde yapmış oldukları araştırmalar neticesinde gerçek ihtiyaç sahipleri tespit edilmektedir.

4-Yapılan Bağışların Kayıt Altına Alınması!

Eğitim bağışı alan bir kurum olan Üç El Derneği, yapılan bağışların oldukça şeffaf bir şekilde kayıt altına alındığı bir kurum olarak ön plana çıkmaktadır. Yasalar çerçevesinde alınan bu kayıtlar neticesinde bağışçıların herhangi bir güvensizlik yaşanmasının önüne geçilmektedir.

5-Kaliteli Bir Nesil Yetiştirilmenin Amaçlanması!

Neden Üç El Derneği sorusuna son olarak kaliteli bir ilme sahip olan nesil yetiştirilmesinin amaçlanması cevabı verilebilir. Dünya'daki politik ve siyasi meselelerden dolayı eğitimleri yarıda kesilen öğrencilerin ilim, irfan yuvalarından uzakta kalmaması için Üç El Derneği gönüllüleri önemli çabalar göstermektedirler.

Üç El Derneği Eğitim bağışı hizmetleri ile alakalı olarak çok daha kapsamlı bilgiler edinmek ve eğitim bağış işlemlerinizi gerçekleştirmek için 0212 425 81 28  veya 0538 234 61 52 numaralı telefonları günün istediğiniz saatlerinde arayabilirsiniz...

 

 

Diğer Bağışlar TÜM BAĞIŞLAR